O nas

EKUSHE

Ekushe Bangla to 21, a Ekushey oznacza 21-lecie.

W Bangladeszu „Ekushey” jest synonimem „Ekushey Luty”, w dniu gdy Bangladesz obchodzi Bangla język ruchu i szanuje tych, którzy oddali swoje życie w jego imieniu w dniu 21 lutego 1952 roku, jednocześnie od powstania ruchu niepodległościowego, które uwolniło ludzi od pakistańskich władców.

W historii świata żaden inny naród nie musiał tak walczyć, przelać tyle krwi, aby móc zawiesić na nich prawo do wypowiadania swojego języka, jako ojczystego czyli języka matki.

W 1999 roku, w uznaniu języka ruchu Bangla UNESCO przyjęła rezolucję uznającą 21 lutego jako Światowy Dzień Języka Ojczystego.

Dzień jest obchodzony z należnym szacunkiem dla męczenników ruchu na wszystkich narodów ONZ od 2000 roku.

Photo taken by Karl Ernst Roehl distributed under CC3.0

EKUSHE KEBAB

Firma Ekushe otworzyła pierwszy lokal gastronomiczny w Warszawie pod nazwą „Bangla Grill Bar & Kebab„, poźniej ten lokal przeniesiono do Świnoujścia i nazwa zmieniona została na „Ekushe Grill Bar & Kebab„.

Oferujemy swoim klientom dania kuchni indyjskiej, bengalskiej oraz fast food. Jest to kuchnia orientalna z różnymi smakami i zapachami silnie działającymi na nasze kubki smakowe.

Każdy smakosz może wybrać coś dla siebie, łącznie z daniami wegetariańskimi oraz daniami z grilla. W naszej ofercie znajdziesz zarówno dania mięsne jak i warzywne. Oferujemy wyśmienite dania, przyrządzane codziennie ze świeżych produktów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich smakoszy kuchni orientalnej oraz wszystkich tych, którzy chcą zjeść coś pysznego.

Mamy nadzieję że wizyta u nas będzie dla Państwa żródłem satysfakcji i miłą kulinarną przygodą.